۱-هرچی به عروسی نزدیکتر می شیم دغدغه هام بیشتر می شه... دیروز با آقاهه رفته بودیم مبلمان و سرویس چوب و اینا ببینیم، تمام دیشب تا صبح مبلها تو سرم رژه می رفتن... ۱۰ بار در طول شب از خوب بیدار می شم و همش تا می خوابم باز خوابهای درهم مربوط به عروسی می بینم... دم صبح خواب دیدم جشن عروسی دخترخاله بزرگمه، بیدار که شدم خنده م گرفت آخه دخترخاله م تقریباً یک سال تمومه که عروسی کرده! منی که حتی تو دوران بلوغ پوست صورتم جوش نمی زد حالا  پیشونیم پر از جوشهای قلمبه ی عصبی شده... هم می خوام از این روزها و این اتفاقاتی که فقط یه باره تو زندگیمون لدت ببرم و هم کلی دغدغه و فکر و خیال آزارم می ده...

۲-اگه اینطور عاشق آقاهه نمی شدم بعید می دونم هرگز حاضر بودم با کسی به غیر از همشهری خودم یا کسی که حاضر می شد بیاد رشت زندگی کنه ازدواج کنم... اما آقاهه به خاطر شرایط کاریش و شرایط خاص خونوادگیش نمی تونه شهرش رو ترک کنه و من با همه ی دلزدگیم از تهران پر از دود ( خواهــــــــــــــش می کنم به کسی برنخوره، سلیقه ی شخصیه ) مجبورم اینجا دور از مامانم زندگی کنم اون هم در حالی که همسایه ی طبقه ی پائین خونه ی آینده مون بارداره و تا ۲-۳ ماه دیگه بچه ش به دنیا میاد و من مجبورم اول زندگی حضور دائمی مادرش رو کنارش ببینم و حسرت نبود مامان مهربونم و دوری راه رو بخورم... اصلاً هم بهم نخندین، من همش ۲۱ سالمه... هنوز خیلی کوچولوام، چه کنم که دل بردی از من به یغما آقاهه ی غارتگر من!

۳- خرید وسایل خونه ( از لغات جهیزیه و جاهاز متنفرم! ) در عین شیرینی واقعاً کار سختیه... اولاً که توی تهران به این بزرگی خرید کردن مستلزم پاره کردن هر روزه ی نفری یک جفت کفش آهنیه و من هیچی نشده شدیداً کمردرد گرفتم... دوماً دیدن قیمتهای واقعاً سرسام آور آدم رو منقلب می کنه! ... قیمتها از پارسال به طرز وحشتناکی بالا رفته... پارسال من و آقاهه واسه خرید یه سری خرده ریز رفته بودیم یافت آباد و واسه خودمون مبل هم انتخاب کردیم و دیگه گرونترین  مبلهای اسپرت باب میل ما ۹۰۰-۸۰۰ تومن بود اما امسال قیمتها دست کم دو برابر شده و بازار هم پر شده از مبلهای وارداتی ترک که خب هزینه ی گمرک بالایی دارن و کی باید بپردازه؟ معلومه خریدار!!! ... این روزا همش با خودم فکر می کنم که بابا و مامان من خدا رو شکر دستشون به دهنشون می رسه و می تونن هر چیزی که من بخوام رو برام تهیه کنن و هیچ نه ای هم تو کارم نمیارن ( اگه بدونن من دارم غصه ی پول رو می خورم خیلی شاکی می شن ) اما خیلیها رو دور و برم می شناسم که به هیچ وجه براشون مقدور نیست ۱۵ میلیون تومن هزینه کنن برای جهیزیه... ما دارم به کجا می ریم؟ با این وضع اقتصادی خراب،خیلی از مردم دیگه واقعاً نمی تونن زندگی کنن... اینم در افشانی جدید سهمیه بندی بنزین! خدا آخر و عاقبت همه رو ختم به خیر کنه!!!!

۴-دلم می خواد بازم بنویسم اما بس که دیر به دیر آپ کردم خنگ شدم!

خیلی غر زدم نه؟!

/ 5 نظر / 2 بازدید
کاوشگر نور

زدو دیده خون فشانم، ز غمت شب جدایی چه کنم که هست اینها، گل باغ آشنایی همه شب نهاده ام سر، چو سگان بر آستانت که رقیب در نیاید، به بهانه گدایی من منتطر نظرت هستم، من رو چشم انتظار نذاری؟

سيندخت

می فهمم چی می گی خانومی...واقعا سخته و حتی در صورت وجود بودجه آدم يه جورايی دلش نمياد...مخصوصا مبل و تخت و اين جور چيزا...منم رفتم يافت آباد...البته من اصلا مبل استيل دوست ندارم بلکه يه دست راحتيه فوق العاده عالی خريدم که احتمالا تو عکسايی که از خونمون گذاشتم ديدی...چون به هر حال وقتی چند سال ديگه بخوام از اين خونه برم يه جای بزرگتر بايد عوضشون کنم...اينقدر خورده ريز هست که مخ آدم سوت ميکشه ... ما تا روز مهمونی داشتيم خريد می کرديم! در حالی که مامانم از ۲ اسل پيش به فکر بوده و خيلی چيزا رو برام خريده بود!روز اول که می خواستم غذا درست کنم باور کن دلم نميومد از وسايلم استفاده کنم! اما حالا ديگه...ای روزگار!!!

جوراب پاره و انگشت ازاد

محمد

زندگی زيباست ای زيبا پسند ...زنده انديشان به زيبايی رسند ... آنقدر زيباست اين بی بازگشت ... کز برايش تا ز جان بايد گذشت .... سلام دوست من ... وبلاک بی نظيری داری ... بهت تبريک ميگم .. در سالهای سبز عاشقی منتظر حضور سبزت هستم ... راستی اگه موافق با تبادل لينک بودی بهم بگو ...

سيندخت

عروس خانوم انشاالله که خوشبخت بشی...دلم برات تنگ شده بود!