دو کلوم حرف حسابی؟!

هیچ نمی تونم سر در بیارم که نوشتن چرا انقدر واسم سخت شده... قدیما کافی بود شروع کنم اون وقت انقدر می نوشتم و می نوشتم که صدای کل ماهیچه ها و استخونام در می اومد... ولی حالا هی خودکار رو بالای کاغذ می چرخونم، هی خط خطی می کنم، هی بنا به عادت چشم و ابرو می کشم، هی چشامو می بندم و فکر می کنم، هی... اما هیچ فایده یی نداره... تا همین چند ماه پیش حتی متنای وبلاگمو اول رو کاغذ می نوشتم و بعد هر موقع فرصت داشتم تایپ می کردم اما حالا از بس حرفام زود دلمو می زنن و از بس به نظرم خالی میان که ترجیح می دم بذارم بعد از اینکه صفحه ی مدیریت کاربر جلوم باز شد به متنام فکر کنم و مثل الان « تو لحظه زندگی کنم » یعنی آناً چیزایی که به ذهنم می رسن رو بنویسم... یه وقتایی مشکل این بود که واقعاً حرفی واسه گفتن نداشتم ولی حالا اصلاً قضیه این نیست...

کلاً وبلاگ نوشتن خیلی جاده ی فکرم رو فراخ کرده... قبلترا فکر می کردم واسه نوشتن به یه سوژه ی خاص نیاز دارم، یه چیزی که حرفی واسه گفتن داشته باشه... اما بعدتر به این نتیجه رسیدم که سوژه ها دارن دور و برمون بال بال می زنن و از خداشونه چنگ بزنیم و یکیشونو جدا کنیم... فقط کافیه چشامونو وا کنیم... نه اون چشمو! چشم دل رو! ... چشای صورتتو ببند، دستت رو دراز کن، حالا مشتش کن، بکشش عقب، چشاتو وا کن، مشتت رو وا کن، کف دستت یه دنیا حرف نمی بینی؟! به همین آسونی!

اما اینا همه علاج درد من نشدن! درسته که نگاهم بازتر شد... الان تو خیابون هم که راه می رم دارم تو ذهنم وبلاگ می نویسم! زیر بارون که قدم می زنم، توی تاکسی که هستم، مدرسه که می رم، حرف که می زنم، عصبانی که می شم، خوشحال که می شم، مضطرب که می شم، همیشه و همیشه در حال تند و تند نوشتن تو ذهنمم ولی این نوشته های ذهنی کمتر پیش میاد روی صفحه ی مونیتور پیداشون شه... اگه قرار بود همه ی یادداشتای وبلاگ ذهنم رو اینجا بنویسم که شما باید از همه ی کاراتون می بریدین و می نشستین تند تند وبلاگ منو می خوندین چون من حتی وقتی دارم می خوابم، وقتی خاطراتم رو مرور می کنم، وقتی درس می خونم، وقتی به بعضیا فکر می کنم، همیشه و همیشه در حال نوشتنم!

عجب چونه یی دارم من! چقده حرف می زنم!

الان میاین می گین تو که این همه نوشتی چرا می گی نمی تونم بنویسم؟!... نه عزیزان من! اینا کمیت رو نشون میده نه کیفیت رو... آسمون ریسمون بافتنای من حتی خودمو ارضا نمی کنه چه برسه به توی خواننده رو که می خوای یه چیزمشخص بذارم جلوت که تندی لقمه کنی و نجویده قورتش بدی و یه کامنت بزن در رو بذاری ( این خطاب به همه نبودا! منظور خاصی هم نداشتم ) ... اینم که بگم من اینجا فقط واسه خودم می نویسم دروغ محضه! آره من واسه دل خودم می نویسم ولی باید مطلقاً ابله باشم که این همه وقت و پول و اکانت بذارم واسه اینکه وبلاگ نویس باشم! نچ! من دوست دارم نظرای بقیه رو بدونم... دوست دارم اگه یه جای کارم ایراد داره بهم بگن که رفعش کنم، دوست دارم اگه کارام حسنی داره تایید بشم... اگه نیاز به ارتباط نداشتم که راحت لم می دادم رو تخت گوگوریم و تو یه محیط آروم متنایی رو تو دفتر خاطراتم می نوشتم که هیچ اجباری واسه ویرایش شدن هم ندارن... دلم می خواد اگه شده ۱۰ تا کامنت داشته باشم ولی وقتی می خونمشون حس کنم یه چیزی بهم اضافه شده... واااااااااااااااااای! چقده زر می زنم!

این متن اصلاً قرار نبود اینجوری باشه! قرار بود بیام و از مرغ عشقامون بنویسم، چند تا خاطره ی مضحک از اتفاقات روزمره تعریف کنم، یه خرده از احساس لحظه ایم بگم و بعد یه نفس راحت بکشم که آخیـــــــــش! تا چند روز دیگه از آپدیت کردن راحت شدم!

اما خودمونیما آخیــــــــــــــش! چقدر از این همه حرف بیخود زدن کیف کردم!

گر چه تازه گرم شدم اما چه کنم که باهاس برم! پس تا درودی دیگر دو صد بدرود!

* من از این وبلاگ خیلی خوشم اومد... ببینین چه راحت می نویسه...

/ 51 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهر تو

ساره خوبم...کلی برات لا حول ولا قوه الا بااله خوندم که کسی چشمت نکنه ماشااله تو کت ژاندارک رو از پس و پیش بستی که...

rezvan

سلام . خیلی خوبه که نوشتن وبلاگ روشن بین ترت کرده . مسئله ای هم که براتون پیش اومده به زودی حل می شه . برای هر کسی ممکنه پیش بیاد . نمیشه زندگی همیشه یکنواخت باشه که ! شاد باشید و پاینده ... .

negah

سلام . ميدونی چيه ...حالا من قبل از اينکه وبلاگ بنويسم هميشه و در همه حال در حال نوشتن توی سرم بودم اصلا يکی هست تو سرم به نام ميرزا بنويس که همش نشسته و حرفهای تو ذهن من را تند تند مينويسه !! اصلا برای اينکه از شر اون راحت شم شروع به نوشتن وبلاگ کردم ...ولی خوب نه تنها راحت نشدم بلکه ميرزا کلی هم خوشحاله که یه درصد از اون چيزهايی که همش در حال نوشتن بود با مختصر تغييری يه جايی مياد که بقيه هم ميخونن !:) ان شا ا.. تو هم حست زود تر بر گرده ! شاد باشی !

زهرا

من نميدونم اين ساره خانوم ما کی ميخواد همون ساره قبلی بشه ، همونی که هر روز با يه عالمه حرف آپديت ميکرد و تازه بازم حرفاش ميموند!...همونی که هميشه شاد و خوشحال و خندون بود !....ساره دلم برای روزای تابستونت تنگ شده ، به نظرم با اون موقع ات خيلی که نه و يه جورايی فرق کردی!

آرتا

سلام خیلی با حالی پیش ما هم بیا!

hooman

آقا قبول نيست قبول نيست ديگه ساره و سارا با هم هی تبادل لينک می کنن اونوقت ما هم هستيم که اصلا يکی نمياد بگه چه وبلاگ زشتی داری(گريه)

>> پــــــــــــــــــــــونه <<

من ميتوانم ، من ميخواهم ، من.. من...من آری برای رسيدن به هدفت بهترين راه رو انتخاب کردی برای اينکه بتونيم کاری رو انجام بديم اول بايد خودمونو باور داشته باشيم باور کنيم که ميتونيم باور کنيم که کار نشدنی تو دنيا وجود نداره باور کنيم که با کمی همت ميشه تمام دنيا رو فتح کرد که مردان روزگار باهمت بلند به جايی رسيده اند//وقت کردی به ما هم يه سری بزن .....پـــــونه

siavash

فقط خواستم بگم با اجازه داداشی خيلی روش فکر کردم اونم اينه که اگر کلمه دوست دارم قبول داری ســاره جــــان دوســـتت دارم

siavash

خوش به حالت ساره خيلی به زندگی اميدواری