ضایع می شویم!

 

1-سلام!

 

2- این چند روزه من و آقاهه هی ضایع شدیم! اولش که پنج شنبه پا شدیم رفتیم پاساژ قائم که من یه لباس جدید یا یه کت برای لباسی که می خوام عروسی دوستم بپوشم و دکلته ست تقریبا بخرم اما اولش یکی-دو ساعتی وقت تلف کردیم و من یه مانتو خریدم و یه ماگ هم واسه م انتخاب کردیم و تازه رسیده بودیم به طبقه ی لباسای مجلسی که بععععععععععععععله! برق رفت! چون ساعت هم از 9 گذشته بود دیگه اکثر فروشنده ها ترجیح دادن تعطیل کنن و برن و سیل جمعیت بود که از پاساژ می ریخت بیرون! ما تازه قصد داشتیم بعدش بریم چشمیران رو که سیندختی حرفش رو زده بود و کنجکاو شده بودم ببینیم اما اطراف میدون ظلمات بود و ما ترجیح دادیم با توجه به سیل جمعیت زودتر تاکسی گیر بیاریم چون تو پاساژ که بودیم از خونه ی مامان بزرگ آقاهه بهمون زنگ زده بودن و واسه شام منتظر ما بودن...اول رفتیم تو همون تاریکی ماگه رو خریدیم تا من از بی ماگی نجات پیدا کنم ( یک سال بیشتره که ماگم شکسته اما انقدر وسواس دارم تا به حال نتونستم یه جدیدش رو انتخاب کنم و این یکی رو هم علی الحساب گرفتیم! )و خلاصه به صف طولانی منتطران تاکسی پیوستیم! انقدر غلغله بود که تاکسی دربست هم گیر نیاوردیم و درست وقتی که من داشتم مخ آقاهه رو می زدم که چه بهتر بیا پیاده روی کنیم و تا یه جاهایی بریم یه اتوبوس خالی رسالت اومد و ما هم از سر ناچاری پریدیم توش که حداقل یه بخشی از مسیر رو باهاش بریم و از اونجا نجات پیدا کنیم!

 

3- ضایعگی دوم ما شنبه اتفاق افتاد که بعد از یه روز خیلی بد ( جمعه ) و تنش عصبی تحمیلی دیگران خواستیم یه روز به خودمون استراحت بدیم و به جای اینکه بریم دنبال ادامه ی خریدمون پا شدیم رفتیم سینما فیلم همیشه پای یک زن در میان است رو دیدیم و بر خلاف نقدهایی که ازش شنیده بودیم خیلی هم خوشمون اومد و خاطرمون کمی منبسط شد... قبلش هم رفتیم کنتاکی و ناهار خوردیم و کلی یاد اولین باری که بعد از اومدن من واسه دانشگاه رفته بودیم شعبه ی کنتاکی تو ولی عصر کردیم ( ماه رمضون سال اول دانشگاه بود... یاد باد! ) و کلی عقشولانگیمون زد بالا... خلااااااااااصه بعد از تموم شدن فیلم راه افتادیم سمت نمایشگاه بین المللی که توش نمایشگاه تاسیسات ساختمانی در حال برگزاری بود و خیلی امید داشتیم بتونیم چیز جالبی واسه ی خونه ی در حال ساختمون پیدا کنیم به خصوص در مورد کابینت و وسایل آشپزخونه و همینطور کابینت روشویی و وان حموم اما وقتی که فقط یک ساعت وقت داشتیم ( که البته واسه مون کفایت می کرد ) یه مزاحم به گوشی آقاهه زنگ زد و تمام اون یک ساعت رو درباره ی کار با آقاهه صحبت کرد و من هم نشستم کلی گریه کردم! متنفرم از آدمای خودخواهی که جز خودشون و منافعشون چیزی رو نمی بینن و البته تقصیر آقاهه مودب من هم هست که با همه ی آدما با احترام و ادب رفتار می کنه نه در حد خودشون! خلاصه دیگه نرسیدیم سالن اصلی مورد نظرمون رو ببینیم و نمایشگاه تعطیل شد!

 

4- الان هم آقاهه رفته به یه خرده از کارهاش برسه و بعد با هم دم مترو قرار بذاریم و بریم بلکه من لباس بخرم... از لباسای مجلسی که کاملا ناامید شدم! همه یا یه تیکه پارچه ن با دو تا بند آویزون یا اگه یکی مثل من لباس پوشیده بخواد باید از این کت و شلوارهای مشکی یا کت دامنهای بی ریخت بگیره که به قول آقاهه مال زنای 50 ساله به بالاست! فعلا امیدم بیشتر به اینه که یه کت سفید برای لباسم پیدا کنم! اه! کاش همه مثل ما عروسی می گرفتن! ما با اینکه فیلمبرداری عروسیمون دو دوربینه بود اما از وقتی که داماد از مجلس خانوما رفت بیرون به فیلمبردار گفتیم که دیگه نگیره تا بقیه راحت باشن... من که آرزو به دلم موند یه بار توی یه عروسی راحت بشینم! تا من باشم دیگه لباس دکلته نخرم! اصلا هم نمی تونم این عقیده ی عجیب رو درک کنم که داماد شب عروسیش نامحرم نیست!!!!......

حالا هم اگه آقاهه رضایت بده می خوایم بریم پاساژ رضای بازار اما اگه قبول نکرد مجبورم به مفتح رضایت بدم... آقاهه از بازار خیلی بدش میاد و کلا یک بار با من اومده بازار ( البته بعد از دوره ی بچگی که مجبورش می کردن همراهشون باشه! ) و الان هم که داشت می رفت بهش تاکید کردم باز انقدر دیر نکنه که نرسیم بریم اما گفت همیشه وقتی می خوایم بریم جاهای شلوغ احتمال تاخیر هست!!! بدجنس!

 

5- فردا صبح ان شا الله می رم پیش مامان گلم... پیش به سوی رشت! از الان دلم واسه آقاهه تنگ شده و دارم دق می کنم اما بهتره که برم! آقاهه طفلک این روزا سرش خیلی خیلی شلوغه و من همه ش دست و پاش رو می گیرم و غر می زنم و توقع دارم... هم درگیر کارهای خودشه هم کارهای جشنی که هر سال نیمه ی شعبان برگزار می کنن و توی تئاترش نقش داره اما اصلا به خاطر من نمی رسه... بهتره طفلکم رو به حال خودش بذارم!

 

6- غرض از ولایت رفتنمان همانا عروسی آن رفیق شفیق قدیمی است که چند پست پیشتر گفتیم! شنبه شب عروسی می باشد و ما یک شنبه صبح ولایت را به مقصد اینجا ترک می نمائیم تا در جشن آقاهه جانمان حضور به هم رسانیم و روی ماهش را زیارت کنیم!

 

7- می خوام برم واسه علی کوچولوی گلم چند تا کتاب بخرم... تو همشهری خانواده درباره ی مجموعه کتاب « آقای گام » خوندم و کنجکاو شدم بگیرمش... ما اصولا واسه علی که کتاب می گیریم اول خودمون می خونیم! توصیه می کنم اگه شما هم بچه همسن و سال علی ما دور و برتونه که سطح درکش بالاست واسه ش سری « مانولیتو » رو بگیرین...البته بگم ها خیلی اصطلاحات بی ادبانه ممکنه توش ببینید اما چون از زبون یه بچه ست خیلی صداقت داره... ما که هر وقت می خونیم از خنده روده بر می شیم! تازه هم من و هم خواهری از شدت علاقه به این کتاب یه سریش رو واسه خودمون از نمایشگاه کتاب امسال خریدیم!

 

8- برم دیگه کلی کار دارم!

 

بعدتر نوشت: ببینم خدا وکیلی هیچکس آتلیه بلد نبود؟!

/ 14 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Buddy

سلام... داماد شب عروسیش نامحرم نیست؟؟؟این دیگه یعنی چه؟ والله شما زن‌ها عجب حرف‌ها و قانون‌هایی واسه خودتون دارین آدم به عنوان یه مرد مخش سوت می‌کشه!!!والله بلانسبت هرچی مرده-کوچیک داداش-این بلانسبت مردهای هم‌وطنمون به محضی که ازدواج می‌کنن و میرن تو زمره متاهل‌ها تازه فیلشون یاد هندستون می‌کنه و می‌خوان همه گناهانی رو که تو مجردی نکردن همه با هم یه جا انجام بدن ناغافل از اون گل معصوم که چشم امیدش به غیرت و مردونگی آقاست!!! من به عنوان یه مرد از همه خانم‌ها می‌خوام نگن این حرف‌ها رو...قباحت داره به مولا!!! در ضمن می‌خواستم یه سوال بپرسم تو این پستتون به یه کلمه نامانوس برخوردم اما روم نشد حالا شاید اگه تونستم با یه فیلمی از گل خانومیم پرسیدم آخه بدجور حس کنجکاویم تحریک شده!!!

سمیه مامان ایلیا

این کتابا که میگی به درد ایلیای ما میخوره ؟ اون لباسی که میخوای رو فکر کنم تو بازار رضا پیدا کنی .

هلو خانوم

اتلیه نارملا تو خیابون شریعتی عکاسش خانومه کارش هم خوبه .[قلب]

دختراردیبهشتی

سلام عزیزم[ماچ][ماچ].. منم کتابای نوجوان و کودک خیلی دوست دارم برای خواهرزاده و برادرزاده هام که می خرم اول خودم می خونم. منم بهت مجموعه کتابای نیکولا کوچولو /// دنیای رامونا/// مجموعه بچه های بدشانس و سه گانه ی کریستوفر و ... رو پیشنهاد می کنم. شهر کتاب منبع اینجور کتاباست.. هوس کردم الان برمممممممم

ساره

آره علی هم سری نیکولا رو داره اما نیکولا خیلی بچه مثبته، مانولیتو یه چیز دیگه ست[نیشخند]

ساره

آره علی هم سری نیکولا رو داره اما نیکولا خیلی بچه مثبته، مانولیتو یه چیز دیگه ست[نیشخند]

ماری

عروسی خوش بگذره ...[بغل]

مامان سارا

عروسي خوش بگذره عزيزم عروسي هاي جدا اين حرفا رو داره ديگه خانوما خيلي معذب ميشن