بازگشت

١- سلام.

٢- دیروز روز خاصی بود، برای من خاص بود...روزی بود که با نوستالژی شروع شد و با نوستالژی تموم... جمعه شب باز طبق معمول خوابم نمی برد پس نشستم پای سیستم و آنلاین شدم... شروع کردم به کند و کاو تو آرشیو وبلاگم و بعد از سالها خودم رو غرق تو خاطراتش کردم... دوباره ساره ی ١۶ ساله ای شدم که یه روزی با ذوق و شوق یه وبلاگ صورتی واسه خودش ساخت و ذره ذره باز همراه اون ساره و وبلاگش قد کشیدم و شدم این ساره ی ٢٢ ساله که هنوز عاشقه و هنوز سرشار از هیجان و سرشار از انرژی و پر از امید و هنوز عاشق وبلاگشه... چشم که باز کردم دیدم ساعت نزدیک ۴ صبح شنبه ست و نزدیک ۴ ساعته که بعد مکان و زمان رو گم کردم و رو به روم پر شده از صفحات کامنتدونی قدیمی و وبلاگایی که روزگاری صاحباشون دوستام بودن و حالا خیلی وقته که به تاریخ پیوستن هر چند که اون وسط بودن تک و توک وبلاگایی که هنوز می نوشتن و چقدر من رو به وجد می آورد دیدن اینکه هنوز نفس می کشن...

دیروز پر بود از خاطرات داداشی و آبجی کوچیکه و روزای شیرین قدیم... پر بود از آرزو، دریا، حمیده، شروان، هدی، نوشی، نگاه، هومن، محمد، هاله، فاطیما، فرشاد، احسان، ساره ی صحرا، ساره ی ترانه های تنهایی، کیمیاگر، سارا، مهدی شیفت و همه ی دوستای قدیمی که انقدر زیاد بودن که یه تومار می شن... (مهرسا جونم تو رو یادم نرفته هاقلب)

٣- دیروز انقدر روز خاصی بود که وقتی آقاهه با ناراحتی بهم خبر داد احتمالا خونه مون رو ٣-٢ هفته ی دیگه تحویل می دن حتی واسه یک لحظه ناراحت نشدم و تازه کلی هم آقاهه رو دلداری دادم... ناراحت نشدم چون از صمیم قلب ایمان دارم یا باز امتحانی در راهه یا حکمت بینهایت خدا که صلاحمون رو خیلی بهتر از خودمون می دونه این زمان رو لازم دونسته... به جای زانوی غم بغل گرفتن فقط یه آن از ذهنم گذشت که وقتی ١۵ ماه سخت (واقعا سخت) رو ما دو نفر با کمک اونی که همیشه هوامون رو داره تونستیم بگذرونیم و نشکنیم پس چرا این چند هفته ی اضافه رو نتونیم؟! تصمیم داریم از این فرصت باقی مونده به نحو احسن واسه انجام مقدمات زندگی جدیدمون استفاده کنیم، خریدهامون رو انجام بدیم، وسایل باقی مونده رو با آرامش بسته بندی کنیم، به کارهای زیادمون برسیم و از لحظه لحظه ی زندگیمون لذت ببریم... خیلی شعاری شد، نه؟! اما خدا می دونه که حسم همینه و همین.

تیکر خونه مون رو هم بر می دارم. هر وقت خونه تحویلمون شد خبر می دم دیگهلبخند (آقاهه راضی نشد تیکر رو وردارم گفت بکنش 30آذر دیگه دورترین تاریخه!).

فقط دلم نمی خواد زندگیمون تو ماه محرم شروع بشه...

۴- دیروز روز خاصی بود و با کامنت شراره ی عزیزم و هیوای مهربون تو اون اوضاع روحی نوستالژیک خاصتر شد... باز ایمان آوردم که هرگز حاضر نیستم وبلاگ عزیزم رو به حال خودش رها کنم و قدر تک تک این دوستیهای عمیقم رو می دونم... مرسی از حس خوبی که بهم تزریق کردین.

۵- امشب خواهر جانم بر می گرده رشت تا واسه کنکور ارشد درس بخونه و عجالتا من می مونم و آقاهه و این خونه تا وقتی که خونه ی عزیزمون رو تحویل بگیریم...

۶- جمعه قرار بود داداشی کوچولوم رو ببریم شهربازی اما از شانس بد طفلکم تا پنج شنبه هوا کاملا صاف و آفتابی بود اما جمعه یه بارش مختصر داشتیم و البته که شنبه دوباره هوا صاف و آفتابی شد! خلاصه تصمیم گرفتیم به جاش بریم رستوران ایتالیایی محبوبمون بیژن... همون روز مامان مختصری سرما خورد و مجبور بود خونه بمونه و استراحت کن و بابای برنج خورم هم کلا با پاستا میونه ای نداره! من که از رو نرفتم، خودم و علی دو تایی راه افتادیم رفتیم... وقتی رسیدیم نزدیک بیژن دیدیم ای بابا تعطیله!!! من که نفهمیدم چرا این رستوران خوشمزه باید جمعه اون هم شب که وقتی تفریح مردمه تعطیل باشه، کشف نگردید! بعد به پیشنهاد علی رفتیم سمت رستوران کاج (منظریه) و من تلفنی هم از شمیم جانم پرسیدم این طرفا کجا خوبه که گفت همون کاج ( تا وقتی من رشت زندگی می کردم سال تا سال یه فروشگاه جدید وا نمی شد اما حالا هر دفعه که می رم می بینم صد تا فروشگاه و کافی شاپ و ... جدید باز شده! )... هر چی گشتیم پیداش نکردیم و بالاخره متوجه شدیم ساختمونی که توش کارگران مشغول کارند و دارن تعمیرات و تغییر دکوراسیون انجام می دن همون "کاج" مذکوره! در راستای اراده ی لایزال، ما دو نفر از رو نرفتیم و انقدر گشتیم تا همون نزدیکی یه رستوران سوسولی احتمالا تازه ساخت پیدا کردیم و بالاخره به وصال شام رسیدیم هر چند که پاستایی در کار نبود!

٧- دیروز با دوست جونم (شمیم از روزای اول وبلاگ نویسی حضور پر رنگی تو پستهای من داشته!) راه افتادیم رفتیم به جستجوی یه پلیور واسه آقاهه اما بعد از گشتن کل مراکز خرید و خیابونای شهرمون طی ۴-٣ ساعت طبق معمول هیچ چیزی چشمم رو نگرفت و مجبور شدم به خریدن اسنیکرز و دیاموند و لواشک اناری و همون عسل آویشن و خودم البته به عنوان سوغاتی بسنده کنم! دلم می خواست امروز که سالگرد ازدواج حضرت علی (ع) و خانم فاطمه ی زهرا (س) ست یه هدیه واسه آقاهه داشته باشم که نشد! حالا شاید تونستم راضیش کنم خودش بیاد بریم عصری بخریم اما بعید می دونم! نکنه این هم به سرنوشت پالتوهه دچار بشه!

٨-راستی گفتم که برگشتم؟ نگفتم؟برگشتم! امروز دم دمای سحر رسیدم و بعد از یک هفته با آرامش و بدون فکر و خیال و تنگی نفس کنار عزیزترین آقاهه ی عالم خوابیدم.

پ.ن: این هم عکس بلوزم.

/ 15 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شراره مامان بردیا

ساره ی مهربون من...از اینکه انقدر با درایت و ذکاوت خودت سعی کردی که نه تنها از موضوع تاخیر در تحویل "خونه ی عشق" خم به ابرو نیاری بلکه اون رو صلاح کار دونستین لذت بردم...کم هستن این روزا آدمایی که اینطور فرشته خو هستن...منظورم اینه که انقدر فشارهای مختلف زندگی اطرافشون هست که با کوچکترین تلنگری روحیه شون رو از دست میدن...من شخصا به آقای همسر بابت داشتن فرشته ای مثل تو تبریک میگم گلی بانو...بلوزت هم خیلی ناز و خوشرنگه...ایشالا همیشه به تن سالم و شاد بپوشی...از تمام مهربونیات ممنونم...آبی و قرمز و سفید؟[نیشخند][چشمک]به موقع ببین حالا نه[شوخی][ماچ][قلب][ماچ][قلب]

سیندخت

آفرین خانومی...با آرامش به کارهات برس...زمانش هر چی باشه نزدیکه! بلوزتم خیلی نازه... این عسل آویشن چیه؟ یعنی عسله که خودشون با آویشن مخلوط کردن؟

سوگند

چه بلوز صولتی خوشگلی[قلب] عزیزم ایشالا زودی خونه آماده میشه[ماچ]

صدفی

خیلی جالبه چون من هم حدود یکی دو هفته قبل اومدم تو وبلاگت و آرشیو کاملت رو خوندم بدون اینکه برات کامنت بذارم حالا ایندفعه تو با خوندن آرشیو وبلاگت یاد من افتادی تازه من تو وبلاگ همزادی ات هم رفتم (خاطرات یه دکتر کوچولو) که دیدیم خیلی وقته ننوشته! گفتی شروان و نیما من خیلی وقته ازشون بی خبرم.. دیگه ههمون بزرگ شدیم و درگیر کار و زندگی خودمونیم و وقتی واسه اون شور و نشاط قبلیمون نداریم ولی مطمئن باش اینها چیزایی نیستن که لز یاد آدما برن

صدفی

موفق باشی و همیشه شاد

شیده (ماجراهای خانه ی ما)

به به.... چه پست پر انرژی و پر از دید مثبتی!!!! من احساس میکنم از اینکه تاریخ تحویل خونتون هی دیر میشه حتما حتما توش حمکته! اصلا از این موضوع خودتون رو ناراحت نکنین.....[گل][چشمک][ماچ]

سعید

سلام وبلاگ زیبا وجالبی دارید نوشته های دلنشین وواقعا خوندنیی تو وبلاگتو خوندم موفق وسربلند باشی

سعید

وبلاگت زیباست و ناز[گل]