1-     سلام!

2-     چند بار صفحه رو باز کردم تو این چند روز که بنویسم اما هر بار به محض بالا اومدن صفحه همه ی حرفام دود هوا شد... الان هم که دارم می نویسم اصلا حال روحی مساعدی ندارم اما به خودم قول داده بودم بین نوشته هام بیشتر از دو-سه روز فاصله نیفته... حالاشم به حد کافی دیر شده!

3-     چهارشنبه رفتیم سهروردی و کابینت ها رو دیدیم و با چند نفر هم صحبت کردیم... یه جا تقریبا اون چیزی رو که می خواستیم انتخاب هم کردیم فقط باید تا آخر مهر صبر کنیم و اون موقع سفارش بدیم... از اونجایی که سهروردی یه عااااااااالمه از این فروشگاه ها داره و آدم سر در گم می شه و من هم هیچ کدوم رو نمی شناختم فقط دنبال کسی می گشتم که احساس کنم با سلیقه ست و جنس وسایلی که استفاده می کنه هم خوبه... امیدوارم درست انتخاب کرده باشیم! البته باز قراره بریم ببینیم...

پنج شنبه آقاهه رفت سر ساختمون خونه مون و یه ساختمون دیگه هم که کوچه پشتی ماست و الان آماده ی تحویله و از کابینتها و کف و همه چیش برام عکس گرفت و آورد دیدیم... کابینتهاش رو دیدم کلی اعصابم خرد شد! چون هم تمیز کار کرده بودن و هم  جنس خیلی خوبی استفاده کرده بودن فقط ظاهرش ساده بود... هی با خودم درگیر بودم که بابا وقتی اینا دارن کار خوبی تحویل می دن آیا عقلانیه که ما کلی هزینه ی اضافی بکنیم که طرحمون جینگیلتر بشه فقط؟! از طرف دیگه الان چند ماهه دنبال طرحهای خاص کابینت و لوازم جانبیش هستم و دلم نمیاد بیخیالشون بشم... آقاهه گلی که صد در صد اعتقاد داره هزینه کردن برای آشپزخونه اصلا اهمیتی نداره چون قلب خونه ست و از این حرفا! خلاصه که این روزا این دغدغه های هیجان انگیز رو داریم!

 

4-     چهارشنبه بعد از اعمال فوق! راه افتادیم سمت فردوسی برای تزریق کلپچ ( همانا کله پاچه! ) به بدن... یه بار تو همشهری جوان در مورد قدیمی ترین طباخی ایران خونده بودم و خیلی دوست داشتم امتحانش کنیم به خصوص که خانوادگی بید... خلاصه از اونجایی که یک ساعتی تا افطار مونده بود وقتی از تاکسی سر پیچ شمرون پیاده شدیم تصمیم گرفتیم تا اونجا پیاده بریم که علاف نشیم! تازه من داشتم فکر می کردم که آیا اجازه می دن بریم تو بشینیم تا افطار بشه... 20 دقیقه مونده تا افطار رسیدیم و دیدیم ای دل غافل! مردم بیکارتر از ما هم پیدا می شن که از ساعت 6 (!!!!!!!!!!!!!! ) اومدن بست نشستن تو طباخی! خلاصه برای کنار اومدن با بوی سوختگی شدیدی که از بینیهامون متصاعد می شد یه خرده بحث کردیم و به این نتیجه رسیدیم که بیخیال! بریم تو صف وایستیم!!! تا نوبتمون بشه... خلاصه یه نیم ساعتی از افطار گذشته بود که نشستیم و در این مدت برای رفع بی حوصلگی به امر خطیر قصه ساختن واسه مشتری ها و تعریف کردنش واسه خودمون و هر هر خندیدن مشغول بودیم! البته به نظر من که غذاش ارزش اون همه علافی رو داشت! تازه جالب بود که توی خود لژ خانوادگیش یه تنور داشتن که تند تند از توش سنگک بیرون می آوردن! خیلی حس خوبی داشت...

5-     پنج شنبه شب هم رفتیم خونه ی مامان آقاهه افطار... دختر خاله ی آقاهه هم با همسر و پسر کوچولوش اومده بودن... من این بچه رو تو کل بچه های فامیل خودم و آقاهه از همه بیشتر دوست دارم و البته که دل به دل راه داره و بچه ای که دیگران باید با التماس ازش توجه ببینن راه به راه از گردنم آویزون می شه و می بوسدم!

چند وقتیه که بنا به برخی ملاحظات خیلی خیلی کمتر می ریم خونه ی مامان آقاهه و شب هم اصلا نمی مونیم و دلم بدجوری واسه مامان می سوزه... مامان آقاهه خیلی به آقاهه وابسته ست اما چون آدم بینهایت مهربون و با ملاحظه ایه خیلی گیر نمی ده اما واقعا تنهاست... کاش اون ملاحظات نبود و می شد علاقه ی واقعیم رو بهش نشون بدم...

 

6-     دیشب هم افطار خونه ی عموی آقاهه دعوت بودیم که تازه از مکه برگشته و وقتی برگشتیم خونه ساعت از 1 هم گذشته بود و در راستای اینکه دیگه وقتی واسه سحری درست کردن نبود و درضمن ما دیگه سحرها برنج رو تقریبا حذف کردیم آقاهه گفت تو کاریت نباشه من یه چیز ساده و پر انرژی درست می کنم و سحر پا شد و یه مخلوط خوشمزه از خرما و تخم مرغ و اینجور چیزا درست کرد که دقیقا تا لحظه ی گفتن اذان داشتیم می خوردیم! حتی مسواک هم مجبور شدیم بعد از اذان بزنیم با اعمال شاقه!

7-     3 شبه خونه نبودیم و دلم لک زده واسه درست کردن و خوردن یه شام دو نفره تو محیط آروم خونه... الانه می خوام پا شم برم یه مقدار خرید کنم که یه شام خوشمزه واسه گلکم بپزم...

 

8-     مخاطب خاص : حذف شد. اشتباه کردم نباید خاله زنک بازی رو وارد وبلاگم کنم.

9-     دیشب وقتی از مهمونی برگشتیم به خاطر کارای همون مخاطب خاصی که اون بالا گفتم و یه سری مسائل جزئی دیگه و یه دل گرفتگی معمولی نشستم کلی زار زدم... سرم رو فرو کردم تو تشک تخت و جیغ زدم و گریه کردم... بعد که آروم شدم از دیدن قیافه ی خودم تو آینه وحشت کردم زیر چشمام و روی پلکهای بالا پر از نقاط ریز قرمز شده بود که به گفته ی آقاهه به خاطر فشاری که به خودم آورده بودم مویرگهای نازک زیر چشمم پاره شده بودن... حالا تو این هیر و ویری دوباره شروع کردم به گریه کردن ( البته این بار با رعایت احتیاط! ) که اگه چشمام خوب نشه چی؟! آقاهه هم کرم دور چشم داد بمالم به چشمام و قول داد تا فردا اگه استراحت کنم خوب بشم... من هم با اجازه تون تا لنگ ظهر خوابیدم و الان نقطه ها خیلی کمرنگتر شدن و الان هم اگه حسش باشه یه خرده عسل یا روغن زیتون می مالم پاش که خوب بشه...

دیشب خیلی با آقاهه م صحبت کردم... آخرش به این نتیجه رسیدم که نه تنها اون مخاطب خاص که همه ی کارهاش از درون آشفته ی خودش نشآت می گیره بلکه هیچ بشر دیگه ای ارزش این رو نداره که ما زندگی رو به خودمون تلخ کنیم و همدیگه رو دلگیر کنیم... تصمیم گرفتم پوستم رو باز هم کلفتتر کنم و به مشکلات بخندم و یادم نره که زمستون می ره و روسیاهی واسه ی ذغال باقی می مونه... انقدر از دیشب آرامش دارم که حد نداره... هر اتفاقی که از این به بعد بیفته از یه چیزی مطمئنم: همیشه کنار آقاهه ی گلم قرار می گیرم و نه رو به روش! عزیز دلم به خاطر همه ی اشتباهای ریز و درشتم معذرت می خوام... بهت قول می دم همه ی نیروم رو برای تبدیل شدن به یه ساره ی خوب به کار بگیرم... دوستت دارم .

 

10-دیشب خیلی ها تو مهمونی حضور داشتن که من رو واسه بار اول می دیدن البته ما که فکر نمی کردیم این همه از فامیل زن عموی آقاهه اونجا باشن ( البته از اونجایی که عمو و خانومش دختر عمو پسرعمو هستن خواهر و برادرهای اون هم اصلا غریبه محسوب نمی شن ) اما به صورت کاملا غیر مترقبه من که همیشه ساده لباس می پوشم تصمیم گرفتم مانتو- دامنم رو که از اول تابستون گرفته بودم اما یه بار هم نپوشیده بودم بپوشم و ساعت و ست عقدم رو هم استفاده کردم ( من معمولا جز حلقه م و گاهی یه زنجیر ساده که ازش یه قلب کوچولو آویزونه هیچ کدوم از طلاهام رو استفاده نمی کنم ) البته خیلی خیلی کم آرایش کردم که بعدا پشیمون شدم! آقاهه رو هم مجبور کرده بودم با این که لباس پوشیده بود و آماده بود, بره صورتش رو اصلاح کنه که اون هم با کلی غرغر رفت و هی می گفت همین خوبه! تو این فاصله هم یه پیراهن تمیز واسه ش اتو کردم... خدا رو شکر!!! آقاهه هم هی اومده می گه تو اونجا به وضوح از همه خوشگلتر و خوشتیپتر بودی من هم بهش گفتم اینو نگی چی بگی! سوسکه از دیوار بالا می رفت مامانش می گفت قربون دست و پای بلوریت برم! البته شکسته نفسی می کردم ها!

از اونجایی که خیلی از مهمونا رو من نمی شناختم هی آقاهه داشت در گوشی برام توضیح می داد که این کیه و اون زن کدومه و اون یکی شوهرش کیه! البته می دونم بسی حرکت ضایعی بود اما از اونجایی که هر دفعه سر بالا می کردیم خیل چشمهایی بودن که به ما زل زده بودن و با چشم تو چشم شدن یه لبخند ملیح تحویلمون می دادن اصلا اصلا از کارمون خجالت نکشیدیم!

 

11-ما قراره واسه خونه ی جدیدمون ماشین ظرفشویی بگیریم ( یعنی در واقع هدیه ی زور بگیریم! )  و الان چند ماهه درگیر اینیم که کدومشون مناسبه... ظاهرا از همه بهتر تو کم ظرفیتها موریسه که متاسفانه ظاهرش رو اصلا دوست نداریم و اصلا هم به وسایل آشپزخونه مون که اکثرا استیل و سیلورن نمی خوره... انتخاب بعدیمون مجیک دیجیتال 6 نفره یا 8 نفره ست که قیافه ی خیلی خوشگلی داره اما انگاری کیفیتش پائینتره هر چند که بلافاصله بعد از موریس قرار داره و کیفیتش نسبت به اونای دیگه خیلی بهتره... قصد داشتیم اگه خدا خواست و چند سال دیگه تونستیم خونه ی بزرگتری بخریم اون وقت یه ماشین 12 نفره بگیریم اما الان که خیلی رفت و آمدمون کمه و دو نفر هم بیشتر نیستیم دوازده نفره واسه مون زیاد می شه... حالا آقاهه از وقتی ظرفشویی های 12 نفره ی بوش رو دیده هی وول می خوره تو مغزم و وسوسه م می کنه که یکی از همینا بگیریم که تو کارن و نیازی به سفارش کابینت برای اون قسمت هم نیست!

    حالا می خوام بدونم آیا این 12 نفره ها خیلی زیادی نیست؟! البته فکر می کنم همه شون برنامه ی شستشوی نیمه پر ( یعنی عملا 6نفره می شه ) دارن و حسنش هم اینه که دیگه مجبور نیستیم بعد از چند سال یه هزینه ی اضافه بکنیم و در ضمن قابلمه و ظرفهای بزرگ رو هم می شه راحت توش شست و درضمن توکاره و ظاهر شکیلتری هم داره و چون استیله به آشپزخونه مون می خوره و خب کیفیتش هم که تضمین شده ست... اگه کمک فکری بکنین ممنون می شم...

 

12- چقدر هیجان انگیزه که از عمر روزهای سختمون دو-سه ماه بیشتر نمونده... خدایا شکرت... خدایا واسه ی روزای باقی مونده بهمون صبر مضاعف بده!

 

پ.ن1: این خونه ای که ما پیش خرید کردیم رو یکی از آشناهای آقای همسر داره می سازه و فقط هم به دوستا و آشناهای خودش پیش فروش کرده و از این جهت خیالمون کاملا راحته ضمن اینکه آقاهه هم مرتب می ره سر می زنه و می دونه که اگر چه مثل بقیه ی خونه های پیش فروشی ظاهر جینگیل مستونی نداره و به ظواهرش اهمیت چندانی ندادن و ساده ست اما کیفیتش خیلی خیلی عالیه و اصلا با خونه های بساز بفروشی قابل قیاس نیست... مرسی از توجهت دوست گلم.

 

پ.ن 2: عزیزم اعتیاد به آشپزی از عشق به آشپزی شروع می شه! البته حضور یه همسری شکموی خوش اشتها که حس چشاییش عالیه و ذائقه ی خوبی داره و اعتقاد داره تو بهترین دستپخت رو داری و می تونی با لذت غذا خوردنش رو نگاه کنی و خستگی از تنت در بره هم بی تاثیر نیست!

/ 11 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فهیمه

شما همیشه خوش وخرم باشی عزیزم... [گل]

دو کبوتر

منم دنبال ماشین ظرفشویی هستم . دلم ال جی میخواد ولی خیلی گرونه تو این کم جاها هم همین موریس میگن خیلی خوبه . اگر چیز خوبی گیر اوردی حتماَ‌ به من هم بگو . البته من وسایلم سفیده [ماچ]

shoopool(سارا)

سلام ساره جونم ایشالله که هرچه زودتر حال روحیت بهتر بشه‘ این تصمیمی که گرفتین خیلی عالیه واقعا نباید اجازه بدین که هیچ آدمی بتونه روی زندگیتون تاثیر بدی بگذاره و واسه همین نباید به حرفای اینجور آدما توجه زیادی نشون بدی البته بدیهی که آدم رو ناراحت کنه اما باید سعی کنیم این ناراحتی رو کنترل کنیم. راستی در مورد ماشین ظرفشویی هم اگه از لحاظ بودجه مشکل خاصی نیست و محدودیت ندارید و ضمنا مطمئنی که به صورت 6 نفره هم قابل تنظیمه فک کنم بهتر باشه همون 12 نفره ها رو برداری(راستی اگه بتونی قیمت مدلایی که در نظر گرفتین رو بگی خیلی ممنون می شم آخه خواهر جون من هم در شرف تهیه لوازم خونه جدیدشونه!) سحرها و افطارهای ماه رمضون ما رو هم یادت نره دعا کنی ساره گلی مهربون.(خیلی خوشحالم که تونستم تو اینهمه وبلاگ‘ وبلاگ تو رو پیدا کنم و واقعا خدا رو شکر می کنم که ساره خانوم مهربون و دوست داشتنی رو سر راه من قرار داد)

هلیا

سلام گلم ماشین ظرفشویی من مجیکه راضیم فقط با اینکه ما دونفریم روزی دوبار ازش استفاده میکنیم حالا دیگه خودت حساب کن[چشمک] اون مهمونی خوب کردی اون مدلی رتی میدونم تک بدوی خانوم خشگل اعتیاده هم راستش شوشی ما خیلی غذاخور نیست بیشتر خرت و پرت میخوره فکر کنم به همین دلیل ذوق من کور شده عزیزم نذار هیچکسی روزهای قشنگتو خراب کنه شاد باشی

مامان سارا

من که اصلا جا ندارم حتی دو نفرشو بگیرم. خونمون کوچیک و تا خرخره پر راستی این مخاطب خاص کیه که اینقدر ناراحتت کرده؟

Darya

salam sareh jan...roozeh namaza ghabool...be digaran ahamiyat nadeh...machin zarfshooeeyeh bosch khoobeh va vaghti nimeh ham mishooreh,khob chera oono nagiri?ke ageh mehmoonam dashti rahat bashi!zarf dar har hal zeeyad kasif misheh,shad bashid...

سالی

سلام ساره جون بهت پیشنهاد میکنم حتما 12نفره بخر چون با ظرفیت پایین مثل من به مشکل میخوری در ضمن اگه 12 نفره نشد 8نفره موریس عالیه[گل]

بانو

بهتره ماشین ظرفشوئی 12 نفره بخری .چون وقتی برین خونه خودتون خواه ناخواه مهموناتون هم بیشتر میشه .[چشمک] در مورد کابینتا هم همون جینگیلتر که میگی خیلی تو روحیه آدم تآثیر داره و بعد از یه مدت ازش زده نمیشی .چون با علاقه انتخابش کردی . من دلم میخواد کابینتای خونمون رو عوض کنم ولی چون از این خونمون خسته شدم و شاید عوضش کردیم دلم نمیادواسش هزینه کنم[ناراحت] اجازه نده که هیچکس روزای قشنگ زندگیتونو خراب کنه [قلب] نماز و روزه هات هم قبول .[ماچ][گل]

بانو مرکوری

همه مون داریم تمرین م یکنیم که پوست کلفت بشیم.. منم آشپزی رو ردوست دارم البتاه دوست دارم همه اش تعریف بشنوم.[نیشخند] منم عاشق املت خرمام. کاشکی ساترن هم مثل آقاهه بود. ما اصلا مزاج غذاییمون یکی نیست.[گریه]

هنگامه

ساره جان امیدوارم هر روز روحیت بهتر بشه . همینکه میری دنبال وسایل و کابینت خیلی خوبه هم روحیت عوض میشه هم کار مفید انجام دادی و از همه بهتر وقتت بهتر می گذره . خانومی نماز و روزه هات قبول . موفق باشی .